NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Тонът на времето Фотодокументална изложба представя личния и творческия живот на оперната певица Катя Попова
2615
Тонът на времето

Фотодокументална изложба представя личния и творческия живот на оперната певица Катя Попова

Фотодокументална изложба, посветена на личния и творческия живот на оперната певица Катя Попова, е представена в Плевен, във фоайето на залата, която носи нейното име.  Върху 21 табла са поместени снимки и документи, дарени от семейството на Катя Попова на Регионалния исторически музей, каза ръководителят на отдел "Нова и най-нова история" Десислава Близнашка. Посетителите могат да разгледат фотографии от детските години на оперната певица, да видят запечатаните спомени от нейни известни роли. Последната снимка в изложбата е от 18 октомври 1966 г

| 08 Октомври 2024, 12:13 ч.
Фотодокументална изложба представя личния и творческия живот на оперната певица Катя Попова
Фотодокументална изложба представя личния и творческия живот на оперната певица Катя Попова
Снимка © БТА

Фотодокументална изложба, посветена на личния и творческия живот на оперната певица Катя Попова, е представена в Плевен, във фоайето на залата, която носи нейното име. 

Четири пловдивски организации бяха отличени с награди „ПроКултура‘2023-2024“ в рамките на X Национална конференция „Достъп на младите хора до култура” в Бургас, съобщиха от общината.

Сред наградените са Държавен куклен театър Пловдив, Читалище „Шалом Алейхем-1945”, СНЦ „Международен куклено - театрален фестивал „Двама са малко – трима са много“ и Сдружение „Непознатите-Пловдив“, а отличията си те получиха от Българската асоциация на работодателите в областта на културата (БАРОК) и Граждански институт.

Форумът и церемонията по награждаване се организират по повод Международния ден на младежта и са под патронажа на Министерство на културата. Във всяка от категориите бяха връчени по една награда и дипломи за отличие.

В категория „Държавен културен институт“ наградат

Яке на Майкъл Джексън и първият усилвател, който Джон Ленън използва с "Бийтълс", се очаква да бъдат продадени за стотици хиляди британски лири, когато бъдат предложени на търг във Великобритания следващия месец, съобщават Ройтерс и Пи Ей мидия/ДПА.

Повече от 350 редки и уникални музикални принадлежности, включително инструменти, ръкописни текстове и автографи, ще бъдат предложени на търга на "Пропстор" на 15 ноември в рамките на четиридневно събитие. 

Сред колекцията са и предмети, носени и използвани от покойни музикални звезди, сред които Джордж Майкъл, Принс и Джими Хендрикс, както и от настоящи звезди като Хари Стайлс и Стормзи.

Якето в черно и златисто в стил милитъри на Майкъл Джексън, придружено от снимки от частната колекция на норвежкия рапър Омер Бхати, който е приятел на семейство Джексън, е с оценка между 200 000 и 400 000 британски лири.

Единадесетото издание на Международния фестивал на популярната песен „Есенни шуменски вечери“ ще се състои в областния град на 28 и 29 септември, съобщиха от Народно читалище “Добри Войников -1856“, което организира събитието с финансовата подкрепа на община Шумен и със съдействието на Министерството на културата.  

Оттам отбелязват, че всички, които желаят да се включат в конкурсната програма, трябва да подадат документи за участие до 25 септември на адреса на читалището в Шумен (пл. „Възраждане“ №4) или на имейл: dvfestivals@gmail.com.

Участниците ще се състезават в два раздела. Първият ще е конкурс за изпълнители в две категории - съвременна забавна музика и популярна градска песен, а вторият - конкурс за авторска песен.

В конкурса за изпълнители на съвременна забавна музика участниците ще са разпределени в няколко въ

Изложба „Корейско изкуство“ може да бъде посетена в  музейна галерия “Шарова къща“ на Историческия музей в Батак, съобщиха от културната институция.

Преди повече от 1000 години корейски майстори на приложното изкуство започват да украсяват мебели и други предмети от бита с черупки на мекотело. В днешно време  майсторите  се опитват да  разширят възможностите  на тези специални естествени материали и да ги използват в различни занаяти, разясняват от музея.

В резултат на това през 60-те години на миналия век се създава нов вид мозайка от раковини,  съчетаваща елементи на приложни и изящни изкуства. В мозайка манньонхва блясъкът и цветът на черупката са основният материал, добавят още те.

В Корея, страната на утринната свежест, заобиколена  с морета от  три страни, художниците разполагат с богат избор

Камерният ансамбъл „Софийски солисти“ представя концерт „Легенда за Милчо“.

Събитието е на 28 октомври в зала „България“, съобщават от културния институт „Красно село“. 

Под диригентската палка на Константин Добройков музикантите ще направят музикално пътешествие в света на Милчо Левиев. Концертът е със специалното участие на Вики Алмазиду, Антони Дончев, Васил Хаджигрудев, Кристиян Желев, Валери Костов, Иво Паунов, Димитър Льолев, Арнау Гарофе, Марин Гонев, Тодор Бакърджиев, Вили Стоянов, Александър и Константин Владигерови. Всички участници в събитието са емоционално и съдбовно свързани със световноизвестния джаз музикант, композитор и пианист, разказват организаторите.

В програмата ще звучи оригиналната, о

Върху 21 табла са поместени снимки и документи, дарени от семейството на Катя Попова на Регионалния исторически музей, каза ръководителят на отдел "Нова и най-нова история" Десислава Близнашка. Посетителите могат да разгледат фотографии от детските години на оперната певица, да видят запечатаните спомени от нейни известни роли. Последната снимка в изложбата е от 18 октомври 1966 г., когато Попова изнася своя последен концерт от песни на Григ в "Алианс Франсес" в София.

Изложбата под наслов "Незабравимата Катя Попова" е създадена през 2016 г. от Нели Дакова, тогава ръководител на отдел "Нова история" в Регионалния исторически музей по повод 50 години от смъртта на Катя Попова, отбеляза Близнашка.

Експозицията се открива по повод 32-то издание на Международния музикален фестивал Лауреатски дни "Катя Попова", който започва тази вечер в Плевен. Първият концерт е "Рахманинов & Моцарт" с участието на Плевенската филхармония, Общински хор "Гена Димитрова" – Плевен, с диригент Анелия Дечева и солисти. За първи път във фестивала ще се представи лауреат – носител на първа награда от Международния конкурс "Чайковски". Това е руският пианист Сергей Давидченко, който е само на 19 години. На плевенска сцена тази вечер ще се изявят още Марина Шахдинарова – сопран, Весела Янева – мецосопран, Рейналдо Дроз – тенор, и Виктор Кръстанов – бас. Диригент ще бъде Пьотр Яворски от Полша, който е носител на първа награда от конкурса "Карл Остерайхер". Този концерт ще бъде изнесен и в зала "България" в София утре вечер.

Фестивалът ще продължи до 25 октомври. Концертите ще бъдат в зала "Катя Попова" и в галерия "Илия Бешков". Входът е свободен, необходими са пропуски от касите на Плевенска филхармония.

Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при откриването на форума тази вечер.

Той посочи, че в продължение на десет дни зрителите ще имат възможност да видят осем събития, сред които четири опери, два балета и три български заглавия.

"Фестивалът освен посока е една отговорност за всички нас към това, което трябва да предадем на бъдещето. А бъдещето е младостта. Затова тази вечер ще видите едни млади хора, които носят посоката на нашето изкуство", отбеляза Драганов и благодари на Община Стара Загора.  

Очакват ни дни, изпълнени с прекрасни изживявания и изключително силна програма. Тук е моментът да благодаря на целия екип, който стои зад никак н леката задача да организира фестивала години преди откриването. За да има качество, з

Изложбата "Природна хармония" представя в Плевен японското хартиено изкуство кири-е.

Тя ще бъде открита утре в Художествена галерия "Илия Бешков", съобщи директорът на културния институт Цвета Кацарова.

Експозицията се реализира с подкрепата на клуб "Нихон Томоно Кай", Посолство на Япония в България и е част от Дните на японската култура в България. Тя е пътуваща и се представя в различни градове на страната.

Преди откриването Ани Иванова, която е организатор на изложбата и учител по кири-е, ще проведе демонстрация на древната техника пред ученици от специалността "Графичен дизайн" на Професионалната гимназия по туризъм "Алеко Константинов", допълни Кацарова. 

Кири-е означава на японски "хартия" и "режа". Това изкуство се създава от лист хартия чрез изрязване, но майсторите правят и по-сложни неща, като към основния черен лист прибавят и други цвет

Над 350 хористи от 13 формации от България и Румъния участваха във второто издание на Международен хоров фестивал „Земя на славни предци“ в Нови пазар.

Във фестивалната програма те проведоха концерти на четири различни сцени в област Шумен. Хоровете бяха от Нови пазар, Шумен, Варна, Ловеч, Трявна, Тервел и Гюргево, съобщиха от Народно читалище (НЧ) „Христо Ботев  - 1872".

Първият концерт от програмата се проведе в църквата „Св. Параскева” в Нови пазар, където бяха представени изпълненията на църковна музика.

По-късно, на 5 октомври участниците се запознаха с местните исторически забележителности и положиха цветя пред паметника на Христо Ботев в града. След това се състоя официалното откриване на фестивала и формациите от втора категория – светска музика представиха своите изпълнения в зрителната зала на НЧ „Христо

С пърформанс Русенската опера ще постави началото на празничните събития по повод на 75-годишнината си.

Той ще бъде представен на 11 ноември тази година пред сградата на културния институт. Това съобщи пиарът на Русенската опера Диана Димитрова. 

Събитието ще включва атрактивна ретро фотосесия за предстоящия юбилеен спектакъл на операта "Травиата", която през ноември 1949 година е първото заглавие от програмата на новосъздадения културен институт. 

"Солисти, хористи, музиканти и диригенти на Държавната опера в Русе ще грейнат преобразени в изящни костюми, разкриващи изобилието на богатия гардероб на свидния ни оперен дом. Нека не забравяме, че Русе е един от малкото градове в България, който се радва на свой собствен оперен театър", обясни Димитрова. 

Тя дибави, че културният институт кани всички, които желаят, да се включат във фотосесия

Десетото издание на кино-литературния фестивал „Синелибри“ бе открито тази вечер с 15-минутен поетичен пърформанс на режисьора Димитър Коцев-Шошо – в изпълнената до краен предел зала 1 на НДК, под звуците на музика, създадена от Божидар Василев-Trombobby. 

Лириката бе представена от младите актьори Александра Костова, Яна Божанин, Спартак Панталеев и Теодор Каракачанов. Към тях на сцената, също рецитирайки, се присъедини Жаклин Вагенщайн – създател, президент, арт директор и селекционер на фестивала. Тя даде старт на събитието, което ще продължи до 3 ноември под мотото „Поезия безкрай“ в София, Пловдив, Варна, Бургас, Велико Търново, Габрово и Стара Загора.

На церемонията по откриването присъства министърът на културата

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Портрет на поета Артюр Рембо, нарисуван от неговия любовник Пол Верлен на неизвестна дата, ще бъде продаден на търг в Париж на 2 декември, предаде АФП. Първоначалната оценка на тв ...
Скарлет Йохансон празнува юбилея си заедно със своя брат близнак
Скарлет Йохансон е една от най-разпознаваемите актриси в света. През 2018 и 2019 г. става най-високоплатената актриса и е включвана многократно в списъка на „Форбс“. П ...
Рапърът Ръс ще има концерт у нас
Мултиплатиненият рапър, текстописец и продуцент Ръс (Russ) пристига в София, в зала 3 на НДК, на 10 декември, съобщават организаторите от Fest Team. С над 10 години активно творче ...
Лили Иванова: Този концерт беше по-специален
Вечните хитове на Лили Иванова огласиха тази вечер Сандански. Точно в 20:00 часа в препълнената зала на Дома на културата примата на българската естрада беше посрещната от своите п ...
Мартин Геновски: Исках да създам филм, който да вълнува публиката и да е за цялото семейство
Щастлив съм, защото исках да създам филм, който да вълнува публиката и да бъде подходящ за цялото семейство. От емоциите на зрителите виждам, че сме постигнали целта. Думите са на ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Изложбата „Босилеград преди и сега” и филмът „Твърди черупки” бяха представени в Българския културно-информационен център в Скопие
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Световната здравна организация (СЗО) свика извънредно заседание на комисията за извънредни ситуации в Женева, за да реши дали вирусът на маймунската шарка (mpox, емпокс) продължава ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „Бълг ...
Тикер в 04:00 ч.
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черу ...
Начало Тонът на времето
2615
Тонът на времето

Фотодокументална изложба представя личния и творческия живот на оперната певица Катя Попова

Върху 21 табла са поместени снимки и документи, дарени от семейството на Катя Попова на Регионалния исторически музей, каза ръководителят на отдел "Нова и най-нова история" Десислава Близнашка.Изложбата под наслов "Незабравимата Катя Попова" е създадена през 2016 г. от Нели Дакова, тогава ръководител на отдел "Нова история" в Регионалния исторически музей по повод 50 години от смъртта на Катя Попова, отбеляза Близнашка.

| 08 Октомври 2024, 12:13 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Фотодокументална изложба представя личния и творческия живот на оперната певица Катя Попова
Фотодокументална изложба представя личния и творческия живот на оперната певица Катя Попова
Снимка © БТА

Фотодокументална изложба, посветена на личния и творческия живот на оперната певица Катя Попова, е представена в Плевен, във фоайето на залата, която носи нейното име. 

Върху 21 табла са поместени снимки и документи, дарени от семейството на Катя Попова на Регионалния исторически музей, каза ръководителят на отдел "Нова и най-нова история" Десислава Близнашка. Посетителите могат да разгледат фотографии от детските години на оперната певица, да видят запечатаните спомени от нейни известни роли. Последната снимка в изложбата е от 18 октомври 1966 г., когато Попова изнася своя последен концерт от песни на Григ в "Алианс Франсес" в София.

Четири пловдивски организации бяха отличени с награди „ПроКултура‘2023-2024“ в рамките на X Национална конференция „Достъп на младите хора до култура” в Бургас, съобщиха от общината.

Сред наградените са Държавен куклен театър Пловдив, Читалище „Шалом Алейхем-1945”, СНЦ „Международен куклено - театрален фестивал „Двама са малко – трима са много“ и Сдружение „Непознатите-Пловдив“, а отличията си те получиха от Българската асоциация на работодателите в областта на културата (БАРОК) и Граждански институт.

Форумът и церемонията по награждаване се организират по повод Международния ден на младежта и са под патронажа на Министерство на културата. Във всяка от категориите бяха връчени по една награда и дипломи за отличие.

В категория „Държавен културен институт“ наградат

Яке на Майкъл Джексън и първият усилвател, който Джон Ленън използва с "Бийтълс", се очаква да бъдат продадени за стотици хиляди британски лири, когато бъдат предложени на търг във Великобритания следващия месец, съобщават Ройтерс и Пи Ей мидия/ДПА.

Повече от 350 редки и уникални музикални принадлежности, включително инструменти, ръкописни текстове и автографи, ще бъдат предложени на търга на "Пропстор" на 15 ноември в рамките на четиридневно събитие. 

Сред колекцията са и предмети, носени и използвани от покойни музикални звезди, сред които Джордж Майкъл, Принс и Джими Хендрикс, както и от настоящи звезди като Хари Стайлс и Стормзи.

Якето в черно и златисто в стил милитъри на Майкъл Джексън, придружено от снимки от частната колекция на норвежкия рапър Омер Бхати, който е приятел на семейство Джексън, е с оценка между 200 000 и 400 000 британски лири.

Единадесетото издание на Международния фестивал на популярната песен „Есенни шуменски вечери“ ще се състои в областния град на 28 и 29 септември, съобщиха от Народно читалище “Добри Войников -1856“, което организира събитието с финансовата подкрепа на община Шумен и със съдействието на Министерството на културата.  

Оттам отбелязват, че всички, които желаят да се включат в конкурсната програма, трябва да подадат документи за участие до 25 септември на адреса на читалището в Шумен (пл. „Възраждане“ №4) или на имейл: dvfestivals@gmail.com.

Участниците ще се състезават в два раздела. Първият ще е конкурс за изпълнители в две категории - съвременна забавна музика и популярна градска песен, а вторият - конкурс за авторска песен.

В конкурса за изпълнители на съвременна забавна музика участниците ще са разпределени в няколко въ

Изложба „Корейско изкуство“ може да бъде посетена в  музейна галерия “Шарова къща“ на Историческия музей в Батак, съобщиха от културната институция.

Преди повече от 1000 години корейски майстори на приложното изкуство започват да украсяват мебели и други предмети от бита с черупки на мекотело. В днешно време  майсторите  се опитват да  разширят възможностите  на тези специални естествени материали и да ги използват в различни занаяти, разясняват от музея.

В резултат на това през 60-те години на миналия век се създава нов вид мозайка от раковини,  съчетаваща елементи на приложни и изящни изкуства. В мозайка манньонхва блясъкът и цветът на черупката са основният материал, добавят още те.

В Корея, страната на утринната свежест, заобиколена  с морета от  три страни, художниците разполагат с богат избор

Камерният ансамбъл „Софийски солисти“ представя концерт „Легенда за Милчо“.

Събитието е на 28 октомври в зала „България“, съобщават от културния институт „Красно село“. 

Под диригентската палка на Константин Добройков музикантите ще направят музикално пътешествие в света на Милчо Левиев. Концертът е със специалното участие на Вики Алмазиду, Антони Дончев, Васил Хаджигрудев, Кристиян Желев, Валери Костов, Иво Паунов, Димитър Льолев, Арнау Гарофе, Марин Гонев, Тодор Бакърджиев, Вили Стоянов, Александър и Константин Владигерови. Всички участници в събитието са емоционално и съдбовно свързани със световноизвестния джаз музикант, композитор и пианист, разказват организаторите.

В програмата ще звучи оригиналната, о

Изложбата под наслов "Незабравимата Катя Попова" е създадена през 2016 г. от Нели Дакова, тогава ръководител на отдел "Нова история" в Регионалния исторически музей по повод 50 години от смъртта на Катя Попова, отбеляза Близнашка.

Експозицията се открива по повод 32-то издание на Международния музикален фестивал Лауреатски дни "Катя Попова", който започва тази вечер в Плевен. Първият концерт е "Рахманинов & Моцарт" с участието на Плевенската филхармония, Общински хор "Гена Димитрова" – Плевен, с диригент Анелия Дечева и солисти. За първи път във фестивала ще се представи лауреат – носител на първа награда от Международния конкурс "Чайковски". Това е руският пианист Сергей Давидченко, който е само на 19 години. На плевенска сцена тази вечер ще се изявят още Марина Шахдинарова – сопран, Весела Янева – мецосопран, Рейналдо Дроз – тенор, и Виктор Кръстанов – бас. Диригент ще бъде Пьотр Яворски от Полша, който е носител на първа награда от конкурса "Карл Остерайхер". Този концерт ще бъде изнесен и в зала "България" в София утре вечер.

Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при откриването на форума тази вечер.

Той посочи, че в продължение на десет дни зрителите ще имат възможност да видят осем събития, сред които четири опери, два балета и три български заглавия.

"Фестивалът освен посока е една отговорност за всички нас към това, което трябва да предадем на бъдещето. А бъдещето е младостта. Затова тази вечер ще видите едни млади хора, които носят посоката на нашето изкуство", отбеляза Драганов и благодари на Община Стара Загора.  

Очакват ни дни, изпълнени с прекрасни изживявания и изключително силна програма. Тук е моментът да благодаря на целия екип, който стои зад никак н леката задача да организира фестивала години преди откриването. За да има качество, з

Изложбата "Природна хармония" представя в Плевен японското хартиено изкуство кири-е.

Тя ще бъде открита утре в Художествена галерия "Илия Бешков", съобщи директорът на културния институт Цвета Кацарова.

Експозицията се реализира с подкрепата на клуб "Нихон Томоно Кай", Посолство на Япония в България и е част от Дните на японската култура в България. Тя е пътуваща и се представя в различни градове на страната.

Преди откриването Ани Иванова, която е организатор на изложбата и учител по кири-е, ще проведе демонстрация на древната техника пред ученици от специалността "Графичен дизайн" на Професионалната гимназия по туризъм "Алеко Константинов", допълни Кацарова. 

Кири-е означава на японски "хартия" и "режа". Това изкуство се създава от лист хартия чрез изрязване, но майсторите правят и по-сложни неща, като към основния черен лист прибавят и други цвет

Над 350 хористи от 13 формации от България и Румъния участваха във второто издание на Международен хоров фестивал „Земя на славни предци“ в Нови пазар.

Във фестивалната програма те проведоха концерти на четири различни сцени в област Шумен. Хоровете бяха от Нови пазар, Шумен, Варна, Ловеч, Трявна, Тервел и Гюргево, съобщиха от Народно читалище (НЧ) „Христо Ботев  - 1872".

Първият концерт от програмата се проведе в църквата „Св. Параскева” в Нови пазар, където бяха представени изпълненията на църковна музика.

По-късно, на 5 октомври участниците се запознаха с местните исторически забележителности и положиха цветя пред паметника на Христо Ботев в града. След това се състоя официалното откриване на фестивала и формациите от втора категория – светска музика представиха своите изпълнения в зрителната зала на НЧ „Христо

С пърформанс Русенската опера ще постави началото на празничните събития по повод на 75-годишнината си.

Той ще бъде представен на 11 ноември тази година пред сградата на културния институт. Това съобщи пиарът на Русенската опера Диана Димитрова. 

Събитието ще включва атрактивна ретро фотосесия за предстоящия юбилеен спектакъл на операта "Травиата", която през ноември 1949 година е първото заглавие от програмата на новосъздадения културен институт. 

"Солисти, хористи, музиканти и диригенти на Държавната опера в Русе ще грейнат преобразени в изящни костюми, разкриващи изобилието на богатия гардероб на свидния ни оперен дом. Нека не забравяме, че Русе е един от малкото градове в България, който се радва на свой собствен оперен театър", обясни Димитрова. 

Тя дибави, че културният институт кани всички, които желаят, да се включат във фотосесия

Десетото издание на кино-литературния фестивал „Синелибри“ бе открито тази вечер с 15-минутен поетичен пърформанс на режисьора Димитър Коцев-Шошо – в изпълнената до краен предел зала 1 на НДК, под звуците на музика, създадена от Божидар Василев-Trombobby. 

Лириката бе представена от младите актьори Александра Костова, Яна Божанин, Спартак Панталеев и Теодор Каракачанов. Към тях на сцената, също рецитирайки, се присъедини Жаклин Вагенщайн – създател, президент, арт директор и селекционер на фестивала. Тя даде старт на събитието, което ще продължи до 3 ноември под мотото „Поезия безкрай“ в София, Пловдив, Варна, Бургас, Велико Търново, Габрово и Стара Загора.

На церемонията по откриването присъства министърът на културата

Фестивалът ще продължи до 25 октомври. Концертите ще бъдат в зала "Катя Попова" и в галерия "Илия Бешков". Входът е свободен, необходими са пропуски от касите на Плевенска филхармония.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Скарлет Йохансон празнува юбилея си заедно със своя брат близнак
Рапърът Ръс ще има концерт у нас
Лили Иванова: Този концерт беше по-специален
Мартин Геновски: Исках да създам филм, който да вълнува публиката и да е за цялото семейство
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Изложбата „Босилеград преди и сега” и филмът „Твърди черупки” бяха представени в Българския културно-информационен център в Скопие
Творчески отражения
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Цветни аспекти
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.